Haberler

 

Air Cargo Africa 2017

03.03.2017

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde bu sene  4.sü gerçekleşen ve 61 ülkeden toplam 3000 katılımcının ve 80 fuar katılımcısının bir araya geldiği Air Cargo Africa 2017 fuarına  Turkish Cargo markası etkin katılımı ile damgasını vurmuştur.

Fuar süresince kargo acenteleri ve müşterilerin yoğun ilgi gösterdiği Turkish Cargo standında yapılan toplantılar ile  yeni işbirliği fırsatları üzerinde durularak; Güney Afrika çıkışlı bozulabilir kargo ihracatında önde gelen acenteler, GSA, ACS, GHA, Havalimanı firmaları, Havayolu şirketleri ve resmi kurumlar olmak üzere 60’ın üzerinde ikili görüşme yapıldı. Ayrıca, sektördeki global acenteler ile genel kargo taşımaları değerlendirilirken Ortaklığımızın, Turkish Cargo olarak pazara sunabileceği yeni fırsatlar hakkında bilgi verildi.

Etkinlikte, Turkish Cargo  ‘’Yılın En Hızlı Büyüyen Uluslararası Kargo  Havayolu’’ ödülüne layık görülmüştür. Ortaklığımızın kargo faaliyetleri arasında önemli bir pazar olan Afrika’da uluslararası faaliyet gösteren en büyük 11. Havayolu olmayı başardık. 2020 yılına Afrika  pazarında en büyük ilk  5 havayolu şirketi arasında yer almak üzere çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Genel Müdür Yardımcımız Turhan Özen, Kargo Başkan Yardımcımız Halit Anlatan, Afrika Kargo Bölge Müdürümüz Mehmet Gürkan ve Afrika Bölge Müdürlüğü personelinin etkin katılımı ile sürdürülen fuar, gerçekleştirilen tüm etkinlikler ve layık bulunduğumuz anlamlı ödül ile markamız açısından başarı ile sonuçlanmıştır.