Haberler

 

Havada Hız ve Verimlilik İçin E-AWB

07.03.2016

Havada Hız ve Verimlilik İçin E-AWB Uçak Bileti

Havada Hız ve Verimlilik İçin E-AWB Uçak Bileti

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve IATA işbirliği ile Turkish Cargo ev sahipliğinde ‘E-AWB uygulaması’ ile ilgili bilgilendirme toplantısı 16 Şubat’ta Turkish Cargo Binası Mimar Sinan Salonu’nda yapıldı.

Hava kargo sektöründe uygulanmaya başlayan ve yakın dönemde daha da yaygınlaşarak hava kargo taşımacılığında verimlilik ve dokümantasyon süreçlerine hız katacak olan E-AWB uygulaması hakkında bilgi verilen toplantıda Turkish Cargo Başkan Yardımcısı Serdar Demir ve UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin sisteme entegrasyonun önemini vurguladı.

UTİKAD ve IATA işbirliğinde yapılan bilgilendirme toplantısında, E-AWB uygulamasına entegrasyonun önemi, sistemin avantajları, teknik yapılanma süreci hava kargo acentelerine aktarıldı.

Turkish Cargo Başkan Yardımcısı Serdar Demir, Konşimento Veri Kalite Şefi Mustafa Asım Subaşı ve IATA Avrupa Kargo Müdürü Stephane Noll’ün de katıldığı bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin yaptı. Toplantı, katılımcıların sorularının Turkish Cargo, diğer havayolu şirketi temsilcileri ve IATA yetkilileri tarafından yanıtlandığı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.