Haberler

 

IATA CEIV Pharma Sertifika Töreni

07.10.2016

Turkish Cargo'dan İş Ortaklarına Ödül Yağmuru! Uçak Bileti

Dünyada en çok noktaya uçan havayolu unvanına sahip Türk Hava Yolları'nın hava kargo taşımacılığı faaliyetlerini yürüten alt markası Turkish Cargo, İstanbul Hub'ında, IATA'nın İlaç Taşımacılığında ‘Bağımsız Denetçilerin Mükemmeliyet Merkezi’ (CEIV) sertifikasıyla ödüllendirildi. 

3 Ekim 2016 tarihin de THY Genel Müdürlük VIP Salonunda gerçekleştirilen sertifika töreni: ilaç sektöründeki yöneticilerin ve lojistik firma temsilcilerinin buluşmasına olanak sağladı.

Türk Hava Yolları Özel Kargolar Müdürü Sn. Abdullah Bahadır Büyükkaymaz’ın sunumu ile başlayan etkinlik, Türk Hava Yolları Genel Müdür(Ticari) Yardımcısı Sn. Akif Konar ve Türk Hava Yolları Kargo Başkanı Sn. Şeref Kazancı’nın konuşmaları ile devam etti. Törende IATA CEIV Pharma sertifikası, IATA Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan Bölge Müdürü Funda Çalışır tarafından, Türk Hava Yolları GeneL Müdür(Ticari) Yardımcısı Sn. Akif Konar’ a takdim edildi.

IATA CEIV pharma sertifikasyon sürecinin Turkish Cargo tarafından başarıyla tamamlanması hava yolunun, ilaçlar, aşılar, biyoteknoloji ürünleri, teşhis numuneleri, hassas medikal cihazlar, organlar, dokular vs. gibi hassas ve ısı ile zamana karşı son derece duyarlı gönderilerin taşınmasında küresel olarak ilaç endüstrisi ve yasama mercilerinin belirlediği yüksek standartları karşılama taahhüdünü de güçlendirmektedir.