Haberler

 

Turkish Cargo’da Bir İlk!

21.03.2017

Turkish Cargo, Frankfurt sağlık ve ilaç sektörü temsilcilerini “Pharma Day” panelinde bir araya getirdi.

Tüm organizasyonun Turkish Cargo satış ekibi tarafından yapıldığı, Ortaklığımız için ilk olan etkinliğe dünya ilaç pazarının %80 ini elinde bulunduran kargo acentelerinin üst düzey yöneticileri katıldılar.

Orta ve Güney Avrupa Kargo Bölge Müdürü Sn. Tarık Parlak’ın açılış konuşmasının ardından sözü, Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Turhan Özen devralarak; Turkish Cargo’nun vizyonunu, büyüme trendinin devam edeceğini ve 2023’e kadar sektördeki ilk 5 hava kargo şirketinden biri olma hedefini paylaştı. Katılımcılara, taşımalarında öncelikli hedefin özel kargolar, özellikle ilaç taşımacılığında ilerlemek olduğundan söz eden Sn. Özen, iş ortakları olarak karşılıklı görüşlerin, önerilerin ve bu toplantıların sonucunda alınan geri dönüşlerin, büyüme ve hedefe ulaşmakta Turkish Cargo için önemini belirterek  birlikte ilerlemek için doğru zaman olduğunu vurguladı.

“Almanya Pharma” ve “Almanya Ofisleri” başlıkları altında Turkish Cargo genel sunumu ile devam eden, ardından Özel Kargolar Müdürü Sn. Abdullah Bahadır Büyükkaymaz’ın  katılımcılara Turkish Cargo vizyonunu ve pharma taşımalarıyla ilgili yatırımlarını anlattığı panel, kargodan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Turhan Özen’in moderatörlüğünde  katılımcıların interaktif fikir alışverişi  ile katılım sağladıkları bir workshop ile tamamlandı. Katılımcılar, İstanbul’da yapılan tesis ve özel kargolar için ayrılan alanların beklentilerini karşılayacak düzeyde olduğunu belirtirken, ürünlerin özelliği gereği uzmanlık gerektiğinden İstanbul HUB’da yürütülen tüm sürecin ürün uzmanı özel bir ekip tarafından yönetilmesi konusundaki taleplerini ilettiler.

Acentelerin, sağlık sektörünün mevcut durumu ve sektörün geleceği ile ilgili görüşlerini paylaşma fırsatı buldukları ve mevcut iş birliklerinin devamının sağlanacağını belirttikleri  etkinlik,  Ortaklığımız kargo faaliyetleri gelişimi adına verimli bir şekilde sonuçlandırılmıştır.