Haberler

 

Turkish Cargo, Geleneksel İftar Yemeğinde Acentelerle Buluştu

22.06.2017

Turkish Cargo olarak, her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğinde acentelerimizle bir araya geldik. Crowne Plaza’da düzenlenen; Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Turhan ÖZEN ve Turkish Cargo Başkanı Sn. Şeref KAZANCI’nın açılış konuşmalarıyla başlayan geceye 150’ye yakın acenteden yaklaşık 250 temsilci katıldı.

Konuşmasında, sektörün genel talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek için acentelerle ve sektör temsilcisi UTİKAD yönetimiyle yapılan toplantılar ve çalıştaya değinen ÖZEN, Turkish Cargo olarak acentelere ve dolayısıyla acentelerin de müşterilerine sağladıkları hizmet seviyesinin daha da yukarılara çıkarılabilmesi için çok sayıda çalışma yapıldığını ve bunların bir çoğundan sonuç alındığını, bazı çalışmaların da halen devam etmekte olduğunu belirtti.

Hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmaların ardından filo yapısına da değinen ÖZEN; sene başından bu yana üç yeni kargo uçağının filoya katıldığını ve dördüncü uçağın da B747 olarak bayramdan önce filoya katılacağını ifade etti. Sene sonunda filoya eklenecek iki adet B777 Kargo uçağı ile birlikte mevcut kapasitenin %20 arttırılmış olacağı bilgisini aktardı.

ÖZEN, acentelerin de desteği ile bu yılın ilk 5 ayı gerçekleştirilen satış hacminde geçen yılın aynı dönemine göre %25.5’lik bir artış ile tamamladıklarını vurgulayarak, desteklerinden dolayı tüm iş ortaklarına teşekkürlerini iletti.

Turkish Cargo markasına değer katan acentelerimizle birebir yaptığımız görüşmelerle verimli hale gelen organizasyon, fasıl ekibinin canlı müzik performansı ile sona erdi.