Haberler

 

Turkish Cargo, JetFEST ana sponsoru oldu..

27.04.2016

Turkish Cargo'dan İş Ortaklarına Ödül Yağmuru! Uçak Bileti

Turkish Cargo'dan İş Ortaklarına Ödül Yağmuru! Uçak Bileti

Türk Hava Kurumu'nun Antalya Karain Havalimanı'nda gerçekleştireceği JetFest Havacılık Festivali'ne, Turkish Cargo sponsorluk desteği verdi.

Türk Hava Kurumu tarafından Antalya Valiliği ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının destekleriyle Antalya-Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali’nin (JetFEST) ana sponsoru Turkish Cargo oldu.

Antalya Valisi Muammer Türker’in makamında gerçekleşen imza töreninde, Vali Türker, Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Vasıf Yüceliş ve Turkish Cargo Antalya Kargo Müdürü Ebubekir Kuşak tarafından sponsorluk için imzalar atıldı. Sponsorluk kapsamında Turkish Cargo, yurtdışından gelecek bütün yabancı pilotların model uçak kargolarını (gösteri uçaklarını) ücretsiz olarak Antalya Havalimanı'na getirecek ve gösteri bitiminde ülkelerine geri taşıyacak.

Türkiye’deki amatör-sportif havacılık faaliyetlerinin başını çeken ilgili festival, Türk Hava Kurumu’nun Karain-Antalya Havacılık Eğitim Merkezi'nde, 14-15 Mayıs  günlerinde gerçekleşecek. Üstün teknik ve altyapı imkanları gerektirmesi nedeniyle sadece gelişmiş ülkelerde gerçekleştirilebilen jet uçağı yarışları çok büyük ilgi görmüş, yarışları izlemek için Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi kayıtları başlamıştır.

Festivalin ana sponsoru Turkish Cargo, havacılıkla ilgili amatör sportif faaliyetlerin gelişimine destek olarak Antalya’nın sivil havacılık faaliyetleri açısından bir ilgi merkezi olması yolunda yapılan atılımlara katkı sağlamaktadır.

Türk Hava Kurumu tarafından 4 yıldan beri devam ettirilen Uluslararası Jet Festivalinde kullanılan uçakları gerçek jet uçaklarından ayıran tek şey boyutları. Bu nedenle gerçek jet uçakları üretim aşamasına geçilmeden önce küçük prototipleri üzerinde çeşitli testler uygulanıyor. Saatte 300 km hıza ulaşabilen uçakların yarışacağı festivale katılmak üzere yurtdışından birçok sporcu Antalya’da buluşacak. Model uçak uçuş gösterilerinin yanında wingsuit, yamaç paraşütü, planör vb gibi amatör havacılık etkinlikleri de 2 gün boyunca havacılık tutkunlarını bekliyor olacak.

Saygılarımızla,
Turkish Cargo