Haberler

 

Turkish Cargo Shanghai’da Büyümeye Devam Ediyor

14.04.2017

 

Türk Hava Yolları bünyesindeki en büyük kargo istasyonlarından biri olan Shanghai, Nisan ayı itibari ile haftada 6 gün kargo uçağı seferiyle hizmet verdiğimiz bir istasyon haline gelecektir.

Yeni kargo seferimizin tanıtıldığı kokteylde konuşan Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Sn.Turhan Özen, kokteyle katılan elliden fazla iş ortağımıza destekleri için teşekkür etti. Türk Hava Yolları ailesine yeni katılmasına rağmen, Uzak Doğu ekibi  ve Çin pazarının dinamikliğini yerinde görme fırsatı yakaladığını belirten Özen, yeni ürünleri ve gelişen uçuş ağı ile Turkish Cargo’nun Çin pazarındaki önemli oyunculardan biri olmayı sürdüreceğini belirtti.

Etkinliğin bir diğer konuğu olan Shanghai Baskonsolosu Sn.Sabri Tunç Angılı yaptığı konuşmasında,  ‘’ Son yıllarda Türkiye ve Çin arasında farklı alanlarda işbirlikleri oluşmaya başladı. Çin ile artan ticari ve ekonomik ilişkilerimiz, ekonomik büyümemizi sürdürmek için daha önemli bir hale geldi. Çin, dünyanın sadece ikinci en büyük ekonomisi değil aynı zamanda Türkiye'nin en büyük ikinci ticaret ortağıdır. İkili ticaret hacmimizin yaklaşık 30 milyar USD ye çıkmasına da bağlı olarak, Çinli şirketlerin Türkiye'ye yatırım yaptıkları artık görebiliyoruz. ’’ sözleriyle Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik büyümeye vurgu yapmış oldu.

Mevcutta hergün devam eden B 777 yolcu seferlerimize ek olarak, 2013 yılında haftada 1 frekans olarak başlayan kargo seferlerimiz 4 yıl içerisinde haftada 6 frekansa çıktı. Shanghai, mevcut konumu ile Türk Hava Yolları içinde kargo cirosu en yüksek 2. dış istasyon oldu.

Turkish Cargo’yu en çok destekleyen müşterilerimize Kargo Satış Baskan Yardımcımız Sn.Halit Anlatan ve Bölge Müdürümüz Sn.Hüseyin Ceyhan tarafından teşekkür plaketi verildi. Gecede müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza Turkish Cargo’nun yeni ürünleri tanıtıldı. Ürün tanıtımı esnasında, daha fazla uçuş isteyen müşterilerimize en kısa sürede 7. frekans hazırlıklarına baslayacağımızın sözü de verildi.