Haberler

 

Turkish Cargo Sri Lanka’da Müşterileri İle Buluştu

11.04.2017

Geleneksel olarak gerçeklestirilen Turkish Cargo Sri Lanka acenta yemeği ve ödül töreni bu sene 100’ün üzerinde acentanın katılımı ile gerçeklesti. Ülkenin en önemli kargo acentaları ve iş ortaklarımız katıldığı gecede Kolombo’nun en iyi acenteleri, 6 kategoride verilen ödüller ile bulustular.

Ödül gecesi Sri Lanka Büyükelcimiz Sn.Tunca Özçuhadar’ın konuşması ile başlamıştır. Özçuhadar  konuşmasını, “ Hava kargo, küresel ekonomik kalkınmaya katkıda bulunan ve milyonlarca iş fırsatının oluşmasına imkan tanıyan yapısıyla ticaret kolaylaştırmaktadır. Küresel ekonomide havayollarının, yüksek kalitede ürünleri dünya çapındaki tüketicilere rekabetçi fiyatlarla sunma kabiliyeti önem kazanmaktadır. Bu nedenle Turkish Cargo, dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo taşıyıcılarından biri olarak sektördeki yerini güçlendiriyor.” sözleri ile tamamlamıştır.

Asya Uzak Doğu Bölge Müdürü Sn. Hüseyin Ceyhan’ın  “ Turkish Cargo’ nun dünü, bugünü ve yarını’’ başlıklı konuşmasında, Turkish Cargo’nun network gücü, IST HUB’ındaki tesis özellikleri ve kabiliyetleri, Kolombo’ daki kapasite artışı ve Turkish Cargo ürünleri hakkında katılımcılara bilgiler verilmiştir.

Turkish Cargo 2012 yılında başladığı Maldivler - Sri Lanka ortak uçuşlarına, 2016 Kasım ayında kargo uçağı seferlerini de ekleyerek sürekli gelisen Sri Lanka pazarının önemli aktörleri arasındaki yerini almıştır.

Turkish Cargo Başkanı Sn.Şeref Kazancı, Asya Uzak Doğu Bölge Müdürü Sn.Hüseyin Ceyhan, Kolombo Müdürü Sn. Özgür Suucak’ın ev sahipliği yaptığı gecede, Türk Hava Yolları ile  ayrıcalıklı uçuş deneyimi yaşamaları ve İstanbul’ u ziyaret etmeleri amacıyla bilet çekilişi yapılarak, şanslı katılımcılara  Kolombo-İstanbul-Kolombo uçak biletleri hediye edilmiştir.

Sri Lanka’nın önde gelen hava kargo acentaları ve yakın iş ortaklarımız, gece boyunca yerel müzikler ve yerel yemekler ile keyifli dakikalar gecirmistir. Turkish Cargo, müşterilerine sunmuş olduğu hizmet kalitesi ile Sri Lanka hava kargo pazarında güçlenerek yoluna devam etmektedir.