Haberler

 

World Mail & Express Americas Konferansı

17.04.2017

Sayın Yöneticilerimiz

Değerli Çalışanlarımız,​

Turkish Cargo, Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami şehrinde düzenlenen World Mail & Express Americas Conference 2017 etkinliğine katıldı. 15. si düzenlenen ve ekspres posta sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren etkinlikte, Asya ve uzakdoğu Bölge Müdürü Hüseyin Ceyhan, Amerika Bölge Müdürü Faik Deniz, Miami Kargo Şefi Bora İşcan ve Hong Kong Ticari Şefi Muhittin Öztürk yer aldı.

Özellikle son birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde büyümekte olan ekspres posta sektörü, sayıca az ancak potansiyel olarak güçlü bir topluluktan oluşuyor. Turkish Cargo’nun son yıllarda özellikle özen gösterdiği ve projeleri ile büyüme sağladığı sektörün, 30’dan fazla ülkeden katılım sağlayan 200’den fazla temsilcisi, standımıza büyük ilgi gösterdi.

Karşılama kokteyli ile açılışı yapılan etkinlik, ekspres posta endüstrisine büyük önem veren Amerika kıtasındaki ülkeleri ve potansiyellerini anlatan konferanslarla devam etti. Postaların gecikme sorunu, e-ticaretin geleceği ve dronelar gibi geleceğin teknolojileri konferanslarda ele alınan önemli konulardı.

Fuar boyunca, 100'den fazla katılımcıyla stratejik temaslar kuruldu. Resmi posta operatörleri, posta şirketleri, servis sağlayıcıları ve Amerika kıtasındaki yasal düzenleyiciler ile 40'tan fazla ikili görüşme gerçekleştirildi. Ayrıca, küresel posta hizmeti şirketleri ve sektördeki resmi posta operatörleri ile küresel posta operasyonlarını değerlendirirken, Turkish Cargo’nun sunabileceği yeni hizmetler ve değerlendirilebilecek fırsatlardan hakkında bilgiler toplandı.

Katılımcılarla yapılan görüşmeler, katılınan etkinlikler ve sektör standartları hakkında yapılan değerlendirmeler başarılı bir etkinlik geçirmemizi ve ekspres posta endüstrisinin önde gelen isimleri ile verimli bağlantılar kurmamızı sağladı.