Gelişmiş teknolojimiz, CEIV kalite sertifikasına sahip terminalimiz ve uzman ekibimizle Covid-19 aşılarını TK Pharma güvencesiyle sorumluluğumuzun farkında olarak taşıyoruz. Aşıları ulaşması gereken noktaya, ulaşması gereken zaman ve sıcaklık aralığında, yüksek kalite standartlarında taşıyarak insan hayatına dokunuyoruz. Her türlü Covid-19 aşısını taşımak için gerekli altyapıya sahibiz, dünyanın her yerine sağlık taşıyoruz.

300’den Fazla Noktaya Sevkiyat

-20 °C ile +25°C Arasında Depolama İmkanı

COVID-19 Aşı Taşımaları Standart Operasyon Prosedürü

COVID-19 Aşı Taşımaları Risk Değerlendirmesi

Yüksek Yükleme Önceliği ve TK Plus ile Kombinasyon

COV Özel Handling Kodu

Aktif Sıcaklık Kontrollü Konteynerler ve Pasif Çözümler

COVID-19 Aşı Taşımaları Çalışma Grubu

CEIV Sertifikası ve GDP Uyumlu Operasyon

Ek Depolama Odaları

400’den Fazla İstasyonda TK Pharma Koridoru

GROUP A TAPA FSR Sertifikası

7/24 Kontrol Merkezi

Kolay ve Hızlı Rezervasyon

QEP Sertifikasyonu

Tesislerimizde ve uçaklarımızda alınan hijyen önlemleri

Sağlık Bakanlığı, Sivil Havacılık Otoriteleri ve DSÖ ile koordineli çalışarak, Sağlık Kuruluşlarının ulusal ve uluslararası kılavuz ve tavsiyelerini takip ederek koronavirüse karşı birçok sağlık önlemi alınmıştır. Detaylı ve kapsamlı sağlık prosedürleri hazırlanmıştır. Prosedürler, uçak içi temizlikten kargo kompartımanı temizliğine, depo temizliğinden ofis temizliğine, araç içi temizlikten personel hijyenine kadar COVID-19'a karşı tüm temizlik önlemlerini içerir. Bunlara ek olarak önlemler konusunda tüm personel için çevrimiçi zorunlu eğitimler atanmıştır. Tüm tesislerde 7/24 temiz hava temini sağlanmaktadır.

Operasyonel ayrıcalıklar

Dünya’nın en çok noktasına uçan hava kargo markası olarak ilaç firmaları, konteyner tedarikçileri, lojistik firmaları ve iş ortaklarımızla düzenli risk değerlendirmeleri ve toplantılar yapılmaktadır.

Soğuk zincire katkı sağlamak amacıyla Boeing ve Airbus kılavuzları doğrultusunda uçaklardaki kuru buz limitleri artırılmıştır. İstasyonlarımızdaki ürün yeterlilikleri için ‘TK İstasyon Yeterlilik Matris’ini buradan inceleyebilirsiniz.

TK Pharma operasyon ekibi, Thermal dolly, öncelikli apron transferi ve hub’da depolama odalarındaki sesli ve görsel alarm sistemi gibi birçok sektörel çözüm ile COVID-19 aşı taşımaları büyük hassasiyetle taşınmaktadır.

TK Plus ile rezervasyonlu seferinde uçuş garantisi* sunulmaktadır. Büyük hacimli gönderiler için kişiye özel çözümler (örneğin, kargo ve yolcu uçakları ile charter / part charter) sunulmaktadır. Tüm dünyada soğutmalı kamyonlarla taşıma hizmeti verilmektedir.

* Uçak limiti, istasyon kapasitesi, kargonun varış yeri ve ayrıca uçakta mevcut öncelikli kargo kapasitesine göre değişiklik gösterebilir.

** Türk Hava Yolları olarak, kargonuzun taşınması sırasında gerçek zamanlı detaylı bilgi toplayabilmeniz için, onaylı üreticilerden gönderilerinize kendi takip cihazınızı dahil etme imkanı sağlıyoruz. Güncel onaylı cihaz listesine bakmak için lütfen burayı tıklayın.

Detaylı bilgi almak için lütfen TK Pharma ürününü inceleyiniz.