Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, sınırlama yapmadan 9200 km menzilde uçabilme özelliğine sahip olan, Boeing-777 Freighter tipi kargo uçağının altıncısını filosuna dahil etti.

Everett Paine Havaalanı’ndan kalkan ve çarşamba günü Atatürk Havalimanı’na iniş yapan Boeing-777 Freighter; 102 ton olan taşıma kapasitesine, yüksek yakıt tasarrufuna ve teknik güvenilirliğe sahip olan yeni nesil kargo uçağı sınıfında yer alıyor.

Kıtalararası yolcuklarında; operasyonel açıdan maliyet, verimlilik ve güvenilirlikte ciddi faydalar sağlayan Boeing-777F kargo uçağının ilkini, 2017 yılında teslim alan Turkish Cargo, 2020 yılında toplamda 8 adet Boeing-777 Freighter’a sahip olacak.

24’ü direkt kargo olan 344 uçaktan oluşan filosunu sürekli geliştiren ve güçlendiren global hava kargo markası, başarılı büyümesini de sürdürüyor. Uluslararası hava kargo veri hizmet sağlayıcısı olan WACD’nin temmuz ayı verilerine göre; yüzde -4,2 oranında daralan sektörde, tonaj oranını yüzde 11,7 oranında arttıran Turkish Cargo, hava kargo pazarında 7. sırada yer aldı.

Dünyanın 126 ülkesinde, 88’i direkt kargo 300’den fazla destinasyonda, yaptığı hava kargo operasyonlarıyla, sürdürülebilir büyümesini başarılı şekilde devam ettiren Turkish Cargo, 2023 yılında dünyanın ilk beş hava kargo markasından biri olmayı hedefliyor.