Turkish Cargo tarafından, hava kargo sektörünün nabzını tutan profesyoneller arasında fikir alışverişlerinin yapıldığı; dijitalleşme, aşı taşımacılığı ve hava kargonun geleceği gibi önemli gündemlerin konuşulduğu ‘’Cargo Talks’’ isimli web semineri düzenlendi.

Hız, ayrıcalık ve güven sağlayarak giderek daha önemli hale gelen hava kargo sektörünün bugününü ve geleceğini konu alan dijital etkinlik; lojistik zinciri profesyonelleri ve hava lojistik sektörünün nabzını tutan sektörün değerli paydaşlarını bir araya getirdi.

Sektörün temsilcileri ile üst düzeyde gerçekleşen konferansta hava lojistiğinin pandemi sürecindeki durumu, artan maliyetler, esneklik alanları, dijitalleşme ve akıllı teknolojiler gibi önemli gelişmelerin konuşulduğu uluslararası etkinlik; ‘’Hava Kargonun Geleceği ve Hava Kargoda Dijitalleşme’’ panelleri ile aşı taşımaları için yapılacak sunumdan oluştu.

Ücretsiz ve herkese açık olan , 10 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen etkinliğe Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sn. İlker AYCI ve Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Sn. Turhan ÖZEN’in açılış konuşmalarıyla başladı ve etkinliğin moderatörlüğünü ünlü blogger Sam Chui yaptı.

Panel sırasında interaktif bir oyun olan kahoot yarışması yapıldı ve webinara özel olarak hazırlanmış dijital oyun katılımcıları, uçak bileti kazanma şansı için yarıştı. Global nitelikli dijital etkinlikte, katılımcılar hem mükemmel bir ağ oluşturma fırsatı buldu hem de çok önemli lojistik gündemlerin konuşulacağı paneller sayesinde adeta eğitim aldı.

Takip (tracking) kamera teknolojisi ile sanal mecrada oluşturulan 3 boyutlu dünyanın içerisine canlı olarak entegre edilerek hazırlanan, stüdyo ortamında gerçekleşen etkinlik, ülkemizde canlı yayınlanan en gelişmiş teknolojik etkinlik olma niteliğine sahiptir.

Dünyanın en hızlı gelişen hava kargo markalarından biri olan Turkish Cargo, geniş hizmet yelpazesi ve operasyonel kabiliyetlerini Türkiye'nin eşsiz coğrafi avantajlarıyla birleştirerek başarı çıtasını her geçen gün daha yükseğe taşımaya devam ediyor. Yüksek katılım ve büyük geri dönüşler alan Turkish Cargo, yakın gelecekte Cargo Talks web semineri serisine devam edecek.

Hava Kargonun Geleceği Paneli için katılımcılar:

•         Moderatör: Ahmet Tamtekin – Engaged4Results Master Yönetici Koçu

•         Peter Penseel – Ceva Loj. Hava Taşımacılığı Operasyon Direktörü

•         Marco Bloemen - Seabury Genel Müdürü

•         Cornelis Paul de Man – Türk Hava Yolları Kargo Satış Başkanı

•          Dr.Wouter Dewulf – Antwerp Üniversitesi Akademik Direktör C-MAT

•          Jaisey Yip – Changi Havalimanı Genel Müdür (Kargo&Lojistik Geliştirme)

Hava Kargoda Dijitalleşme Paneli için katılımcılar:

•         Moderatör: Henk Mulder - IATA Dijital Kargo Birim Başkanı

•         Stéphane Noll – CHAMP Cargosystems Dijital Katılım ve Dönüşüm Birim Yöneticisi

•         Zvi Schreiber – Freightos Genel Müdürü

•         Ali Serdar Yakut – Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolijileri) Yardımcısı

•          Matthias Hurst – Agility- Global Hava Kargo Girişimleri Direktörü

Aşı taşımaları sunumu için:

• Frank Van Gelder - Pharma.aero Genel Sekreteri