Dünya'da taşınan her 20 hava kargodan 1'ini taşıyan Turkish Cargo, küresel bir hava köprüsü oluşturarak sürdürdüğü özel kargo operasyonlarıyla; 2020 yılının ilk yarısında yüzde 67 büyüme sağlayarak, özel kargo taşımalarında olan global Pazar payını yüzde 3.9’dan yüzde 5.4’e çıkardı.

Dünyayı çevreleyen geniş uçuş ağıyla birlikte; Londra, Dubai, Amsterdam ve Maastricht başta olmak üzere operasyonlarını aralıksız sürdürerek özel kargo taşımalarında önemli bir lojistik çözüm ortağı olan Turkish Cargo; ilaçlar, medikal ekipmanlar, tehlikeli maddeler ve değerli kargolar başta tüm özel kargo taşımalarını başarıyla gerçekleştiriyor. Global hava kargo markası, 1 Şubat – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında 30 bin ton ilaç ve 10 bin tona yakın medikal ekipman taşıması gerçekleştirdi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) ‘’CEIV Pharma, CEIV Fresh, CEIV Live Animal’’ sertifikalarının üçüne birden sahip ilk hava kargo markası Turkish Cargo, İstanbul ve Atatürk havalimanlarındaki tesislerinde, toplam 3.500 m² alanı bulunan farklı ısı aralıklarına sahip özel kargo depolama odalarında yüksek standartlarda koruma sağlıyor. 

Başarılı marka, özel kargo gönderilerinin depolama ve operasyon süreçlerini, Bozulabilir Kargo Yönergesi’ne (IATA PCR) uygun olarak gerçekleştirmeye devam ederken, birbiriyle uyumlu olan kargo ayrıştırma prosedürlerini harfiyen uyguluyor.

Küresel pandemiye karşı geliştirilecek olan aşının tüm dünyaya ulaştırılabilmesi için tüm yeterliliklere sahip olan Turkish Cargo; aktif ısı kontrollü olan Envirotainer ve CSafe konteynerleri, elektrikli klima kabı olan Opticooler, Termal Dolly ve termal izolasyonlu tek kullanımlık örtüler kullanarak yüksek hassasiyete sahip olan sağlık ürünlerinde riski minimize ediyor.