Global hava kargo markası Turkish Cargo, yüksek güvenlik standartlarıyla küresel platformda en prestijli kabule sahip TAPA (Transported Asset Protection Association/ Taşınan Varlıkları Koruma Derneği) FSR’ye ait en yüksek güvenlik seviyesi olan A grubu sertifikasını almaya hak kazandı.

Personel güvenliği, depo güvenliği, çevre güvenliği, giriş kontrolü, eğitim ve farkındalık gibi alanlara odaklanan TAPA FSR sertifikası; küresel üreticiler, lojistik sağlayıcılar, nakliyeciler, kanun uygulayıcı kurumlar ve diğer hissedarlar tarafından kabul görmektedir.

Depolama sırasında mal güvenliğini sağlamak için tasarlanmış olan FSR sertifikası, Turkish Cargo’nun İstanbul ve Atatürk Havalimanlarında bulunan kargo tesisleri için, bağımsız denetim hizmetleri sağlayan, kalite ve güvenliği temsil eden TÜV Rheinland tarafından düzenlendi.

TAPA, 650’den fazla üyesiyle dünyanın önde gelen üreticileri, lojistik sağlayıcıları ve nakliyecilerini bünyesinde bulundurmaktadır.

TAPA FSR sertifikası; 

  • Müşterilerin güvenlik beklentilerini, yüksek müşteri memnuniyeti ile karşılamaktadır.
  • Personel için daha fazla kişisel güvenlik ve malzemelerin fiziksel güvenliğinin artırılmasını sağlar.
  • Kayıplarla ilgili olayların riskinin azaltılmasını, güvenlikle ilgilenen profesyonellerin düzenli eğitim almasını sağlar.

Global hava kargo markası Turkish Cargo, müşteri memnuniyeti ve güvenliğini ön planda tutan çalışmalarıyla birlikte 2023 yılında, dünyanın ilk beş hava kargo markası arasında yer almayı hedefliyor.