Turkish Cargo Hakkında

İşinizi dünyaya taşıyoruz.

Dünyanın 132 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yolları’nın 1933 yılından beri hava kargo taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.

Turkish Cargo, IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) 2021 yılı eylül ayı istatistiklerine göre; pazar payını yüzde 5,4’e yükselterek, tüm dünyada taşınan her 20 hava kargodan 1’ini taşıma başarısı gösterdi, ayrıca bu dönemde, Air Cargo News Awards 2020’de Avrupa’nın en iyi hava kargo markası seçildi ve ‘’Best Cargo Airline – Europe’’ ödülüne layık görüldü.

Bayrak taşıyıcı ana markamız Türk Hava Yolları’na ait 373 uçaklık (yolcu ve kargo uçağı) filosuyla hareket eden Turkish Cargo, dünya genelinde, 98’i direkt kargo noktası olan 340’tan fazla destinasyona hava kargo hizmeti sağlamaktadır.

Hava kargo trafiğinin kesişme noktası olan İstanbul’u, dünyanın lojistik merkezi haline getirmeyi amaçlayan başarılı hava kargo markası, 2025 yılında, 120 destinasyona direkt olarak uçuş gerçekleştirmeyi planlıyor.

Mega Hub İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte Türkiye, dünya hava trafiği için yeni bir dayanak noktası olmaya hazırlanırken, Turkish Cargo da 340.000 m2'lik kapalı alanı olan modern SMARTIST tesisinde yıllık 4 milyon ton kargo ayrıştırma kapasiteli sahip olacak.

Turkish Cargo; altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve yüksek standartlara sahip personeliyle sürdürülebilir bir büyüme sağlayarak, hava kargo taşımacılığında tercih sebebi olmayı sürdürürken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı olan 2025 vizyonu doğrultusunda, dünyanın en iyi üç hava kargo markasından biri olmayı hedeflemektedir.