Haberler

 

Turkish Cargo’dan Kigali ve Maskat’a Kargo Seferi

29.08.2018

Global hava kargo taşıyıcıları arasında en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, her geçen gün uçuş ağını güçlendiriyor. Turkish Cargo, Ruanda’nın başkenti Kigali’yi ve Umman’ın başkenti Maskat’ı direkt kargo uçuşu gerçekleştirdiği destinasyonlar arasına ekledi. Turkish Cargo, Türk Hava Yolları’nın 307 noktaya ulaşan geniş uçuş ağına ek olarak 85 noktaya direkt kargo uçuşu gerçekleştiriyor.

Önemli bir import kargo potansiyeline sahip olan Kigali (KGL), özellikle Johannesburg destinasyonu için ciddi bir export noktasıdır. A330-200F Kargo uçağıyla icra edilecek olan Kigali seferinin Entebbe (Uganda) hattı ile birleştirilerek güçlü bir import-export hattının oluşturulması planlanıyor. (IST-KGL-EBB-IST)

Avrupa, Uzak Doğu, Amerika ve Türkiye için önemli bir import pazarı olan Maskat’a (MCT) yapılan kargo seferi, Güney Asya seferleriyle birleştirilerek daha güçlü bir kargo hattı planlanmıştır. İlgili seferler, A330-200F Kargo uçağıyla icra edilecek. (IST-MCT-HAN-DEL-IST)

122 ülke ve 300’den fazla noktadan oluşan geniş uçuş ağıyla dünyayı kapsayan Turkish Cargo; altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve yüksek standartlara sahip personeliyle sürdürülebilir bir büyüme sağlayarak hava kargo taşımacılığında tercih sebebi olmaya devam ediyor.