Turkish Cargo, milli otomotiv sanayine özel lojistik hizmetler sunarak önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor. Türk otomotiv sanayinin vazgeçilmez lojistik sağlayıcısı olma vizyonuyla hareket eden küresel taşıyıcı, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) ile lojistik alanında sanayiye yön verecek bir buluşma gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıda, Turkish Cargo’nun filo yapısı, uçuş ağı ve kapasitesi, İstanbul Havalimanı’nda sahip olacağı toplam 300 bin metrekarelik tesisin yanı sıra; insansız hava ve kara araçları, robotik süreçlerin otomasyonu ile hava kargoda yeni teknoloji trendleri konularının ele alındığı sunum gerçekleştirildi. Ayrıca Atatürk ve İstanbul Havalimanları’nda bulunan operasyon saha ve tesisleri de gezildi.

Her biri küresel birer otomotiv oyuncusu konumunda olan OSD üyelerinin lojistik yöneticileri ve OSD temsilcisinin katıldığı organizasyonda açıklamalarda bulunan Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan ÖZEN; “Otomotiv Sanayii Derneği yetkililerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, Turkish Cargo olarak, Türk ekonomisine ve otomotiv sanayine destek oluyor, 24 saatten daha az süre içerisinde teslimat ile özel lojistik hizmetler sunarak kalitemizi her geçen gün geliştiriyoruz. Ayrıca İstanbul’un 60’dan fazla başkente ortalama yedi saatlik uçuş mesafesinde olmasını geniş uçuş ağımızla avantaja çeviriyoruz.’’ dedi.

OSD Lojistik Komitesi Başkanı Savaş Öztorun ise; “OSD, Türkiye’deki otomotiv sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda ulusal ve uluslararası rekabetçiliğini artırmak amacıyla politika oluşturmakta ve bu doğrultuda bilgilendirme misyonuyla hareket etmektedir. Dernek olarak üyelerin lojistik ihtiyaçları ve sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla Turkish Cargo gibi önemli paydaşlarla bir araya gelmeyi çok kıymetli buluyoruz. Sanayinin gelişimi için önümüzdeki dönemde temaslarımızın artarak devam etmesi bizleri mutlu edecektir.” dedi.

Dünyadaki üretim ve ticaret merkezlerine, ulaşım için en iyi bağlantıları sağlayan Turkish Cargo, kaliteli hizmet anlayışı ile sunduğu cazip olanakları, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak adına geliştirmeye devam ediyor ve her geçen gün artan lojistik talebe yönelik özel ve pratik çözümler üreterek, bölgesel ticareti geliştirirken, ihracatçı firmalara da destek olmayı sürdürüyor.