Kurumsal Bilgiler

 

TURKISH CARGO – “İşinizi dünyaya taşırken tercih ettiğiniz hava kargo markanız”

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası ve Türkiye’nin “yükselen değeri” olan Turkish Cargo, mütevazi filosuyla başladığı faliyetlerine bugün, 326 (yolcu ve kargo) uçaktan oluşan genç filosuyla ve benzersiz networküyle devam eden Turkish Cargo, hava kargo ticareti için dünya çapında ağırlık merkezlerine en optimum lokasyonda bulunan İstanbul’dan, başarılı operasyonlarını sürdürmektedir.

“YÜKSELEN BİR YILDIZ”

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları’nın kargo taşıma kapasitesi ile 122 ülkede 300’den fazla noktaya ve buna ek olarak kargo uçağı filosu ile 85 destinasyona direkt kargo uçuşu gerçekleştiren Turkish Cargo, hava kargo sektörünün en hızlı büyüyen markalarından biridir.

Prestijli marka, 2017 yılında 1 milyon 130 bin ton hava kargosu taşıyarak bir önceki yıla oranla %26,15 artış kaydetmiştir. Turkish Cargo, küresel ölçekteki pazar payını yükseltmiş, hızlı ve sürdürülebilir büyüme sağlamıştır.

Dünyanın herhangi bir mega-hub'ına rakip olabilecek İstanbul Yeni Havaalanı’yla Türkiye, dünya için yeni bir dayanak noktası olmaya hazırlanırken, Turkish Cargo da, 165.000 m2'lik kapalı alana ve yıllık 4 milyon ton kargo ayrıştırma kapasiteli bir tesise sahip olacak.

Nitelikli kadrosu, genişleyen uçuş ağı ve yaklaşık yaş ortalaması 7 olan filosuyla Avrupa'nın en genç filolarından birine sahip olan hava kargo sektörünün dinamik markası, yaptığı başarılı taşımalarla küresel marka kimliğini güçlendirmeye devam etmektedir.

Asırlardır kültür ve ticaret başketi olan İstanbul’u, dünyanın lojistik merkezi haline getirmeyi ve 2023 yılında ilk 5 hava kargo markası arasında yer almayı hedefleyen Turkish Cargo’yu, değişen dünyaya sunduğu fırsatlarla yakın gelecekte de aydınlık bir gökyüzü bekliyor.

Turkish Cargo ile ilgili detaylı bilgiye; www.turkishcargo.com.tr ve LinkedIn hesabından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Turkish Cargo