Küresel hava kargo markası Turkish Cargo, bu yıl 11’incisini düzenlediği ‘Acente Ödül Töreni’ kapsamında hava kargo sektöründeki iş ortaklarını ve Türkiye’de faaliyet gösteren birçok acenteyi bir araya getirdi. Turkish Cargo’nun ev sahipliğiyle İstanbul’da gerçekleştirilen ödül törenine; sektörün önde gelen temsilcileri ve acentelerle birlikte, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker ve Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen katıldı. Törende, 2021 yılında en çok iş birliği içerisinde olunan acentelere, Turkish Cargo’ya sağladıkları değerli katkılarından dolayı ödüller takdim edildi.

Acente Ödül Töreni ile ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen; “Türkiye’nin hava kargo trafiğinin yüzde 60’tan fazlasını karşılayan Turkish Cargo’nun aynı zamanda dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası olmasında acentelerin büyük bir katkısı var. Bugün burada yalnızca ortak başarımızı kutlamıyoruz aynı zamanda yarınki başarılarımız için de heyecanımızı paylaşıyor, motivasyonumuzu tazeliyoruz.

Turkish Cargo olarak iş ortaklarımızın imkân ve kabiliyetlerini artırmaya, güvenilir bir lojistik ortağı olmaya ve küresel ticari faaliyetlerinde kolaylaştırıcı rol oynamaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz. Ödül alan acentelerimizi tebrik ediyor, kıymetli iş birlikleriyle Turkish Cargo’ya katkı sağlayan her bir acentemize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Türkiye geneli, İstanbul ve Anadolu’da ödül alarak ilk üçe giren taşımacılık acenteleri ise şöyle;

2021 Yılı Türkiye Çıkışlı, Yılın Acentesi 1.'lik Ödülü; ATILIM

2021 Yılı Türkiye Çıkışlı, Yılın Acentesi 2.’lik Ödülü; YEDİTEPE TAŞIMACILIK A.Ş.,

2021 Yılı Türkiye Çıkışlı, Yılın Acentesi 3.'lük Ödülü; DSV

2021 Yılı Türkiye Çıkışlı, Yıldız Acente Ödülü; KITA LOJİSTİK

2021 Yılı Türkiye Çıkışlı, Yıldız Acente Ödülü; PTS

2021 Yılı İstanbul Çıkışlı, Yılın Acentesi 1.'lik Ödülü; ATILIM

2021 Yılı Türkiye Çıkışlı, En İnovatif Acente Ödülü; ISS GLOBAL FORWARDING

2021 Yılı İstanbul Çıkışlı, Yılın Acentesi 2.’lik Ödülü; KERRYASAV

2021 Yılı Ankara Çıkışlı, Yılın Acentesi 1.'lik Ödülü; ALBATRANS LOJİSTİK A.Ş.

2021 Yılı İzmir Çıkışlı, Yılın Acentesi 1.'lik Ödülü; YEDİTEPE TAŞIMACILIK A.Ş.

2021 Yılı Adana Çıkışlı, Yılın Acentesi 1.'lik Ödülü; DSV

2021 Yılı Antalya Çıkışlı, Yılın Acentesi 1.'lik Ödülü; DSV

2021 Yılı En Fazla E-ticaret Yükü Taşıyan Acente; ARAMEX

2021 Yılı Sabiha Gökçen Çıkışlı, Yılın Acentesi Ödülü; YENİAY

Yaklaşık olarak 200 IATA acentesi ve 550 kişinin katılımı ile gerçekleşen programın devamında; her yıl olduğu gibi davetliler arasından çekiliş yapılarak gidiş-dönüş 5 adet çift kişilik yurt dışı Business Class bileti hediye edildi. Ödül gecesi, başarıların kutlandığı sahne etkinliklerinin ardından sona erdi.